19 Haziran 2014 Perşembe

Carlos Ruiz Zafon

Tüm dünyanın tanıdığı,benim kış şenliğinde gelen hediye kitapla tanıştığım ve 
serisini tez elden okuduğum bir İspanyol yazar..Hatta Rüzgarın Gölgesi İspanya da Don Kişot'tan sonra en çok satan kitap olmuş!!
1964 - 
Bendeki kitapları :
1.Cennet Mahkumu(hediye geldi-yorumu-)
2. Rüzgarın Gölgesi                                  
3. Meleğin Oyunu
4. Sisler Prensi 
           Bunlardan ilk üçü bir üçleme, istediğin sıradan başlanabiliyormuş ancak olayların sıralaması 3-2-1 şeklinde. ben listede sıraladığım şekilde okudum...olayları algılamamda her hangi bir sorun yaratmadı.
           Olaylar Sempere&Oğulları kitabevi ve oraya gelip giden kişiler etrafında dönüyor.. İspanyadaki iç savaş anlatılırken, mistik olaylar da işin içine karışıyor. gerçeğin ve düş gücünün harmanlandığı çok güzel bir kitap. Özellikle bir unutulmuş kitaplar mezarlığı var ki her kitap kurdunun hayali :) 
Her kitapta enteresan diyebileceğim bir yazarın hayatı da olay örgüsüyle iç içe. hem Sempere ailesinin üyelerini, hem yazarları,hem her köşe başından çıkan kendi şahsına münhasır karakterleri görebiliyorsunuz.
           Fazla uzatmayayım. Benim gibi tuhaf sokakları, uçuşan pamukçukları, garip kişileri, mistik olayları ve sırları seven herkese şiddetle tavsiye edilir...Sonuçta hepimiz bir mucizeyi yaşıyoruz :)
Herkese keyifli okumalar :)
            

2 yorum:

  1. Bu yazarı daha evvel hiç okumadım, mistik deyince dikkatimi çekti not alıyorum.

    YanıtlaSil